SPORCULAR OLİMPİK HAVUZDA YETİŞECEK

Çatalca’nın yıllardır özlemle beklediği yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun temeli atıldı. Artık gençler yüzmek için çevre ilçelerin yolunu arşınlamayacak.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ev sahipliğinde gerçekleşen tören; Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan, MHP İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve basın mensupları katılımıyla gerçekleşti.

ENGELLİLER TERAPİ GÖRECEK

Kaleiçi Mahallesi, Gökçeali yolu üzerinde 1123 m² lik alanda, 630 m² havuz tesisine sahip yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 12,5 m eninde, 25 m boyunda ve 1,4 m yüksekliğinde inşa ediliyor. 335 m² havuz sosyal alanı, seyir alanı, soyunma kabinleri, duşlar, antrenör, mekanik ve elektrik odaları ve fuayeden oluşacak tesiste, engelli vatandaşları içinde özel alanlar hazırlanıyor.

“KOLTUKLAR BAKİ DEĞİL”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, “29 Mayıs, Türk ve Dünya tarihinde bir çağı açan ve bir çağı kapatan İstanbul’un fethinin 567’nci yıl dönümü. “Ya ben İstanbul’u alırım ya İstanbul beni” diyen ve İstanbul’un bağımsızlığını bizlere armağan eden Fatih Sultan Mehmet Hanı ve kahraman ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyoruz” ifadeleri ile İstanbul’un fethini kutladı.

İlçede spor tesislerinin sayısını artırmak için birçok proje hazırladıklarını ve uygulamaya geçtiklerini belirten Başkan Mesut Üner, şu ifadeleri kullandı: “İlçemizde vatandaşlarımızın en çok istedikleri konulardan birisi yüzme havuzuydu. Her gittiğimiz yerde gençlerimizin, çocuklarımızın bizlerden talebi havuzdu. Çatalca’mıza yüzme havuzu kazandırmak bugün bize nasip oldu. Her zaman ‘Siyaset yapmaya değil, hizmet etmeye geliyoruz’ diye ifade ettik. Bu koltuklar kimseye baki kalmadı, bizlere de kalmayacak. Yaptığımız bu hizmetler Çatalca’mıza kalacak. İnşallah bizden sonra geleceklerde yapılanların üzerine ekleyerek bayarağı daha ileriye taşırlar. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarımız her geçen gün artarak devam edecek. İlçemizde çok yakın zamanda güreş, karate, judo gibi sporların yapılabileceği kapalı spor salonlarının sayısını artırarak sporda var olan başarımızı çok daha yukarılara taşıyacağız. Bu anlamlı ve özel günde, yüzme havuzumuzun ilçemize kazandırılmasına katkı veren, her zaman yanımızda olan ve bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Havuzumuz hayırlı, uğurlu olsun.”

HAVUZUMUZ İLÇEMİZE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN

Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel’in hayırlı, uğurlu olsun temennilerini dile getirdiği konuşmasının ardından, İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi tarafından dua okundu ve kurban kesimi gerçekleşti. Tören, Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve İlçe Kaymakamı İnci Sezer Becel’in protokol üyeleri eşliğinde butona basarak Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun temelini atması ile son buldu.

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

AYDOĞAN: YARDIMDA BİLE AYRIŞTIRMA VAR

Sıradakini Oku

MESUT ÜNER’DEN ÇATALCA’YA YENİ BİR SPOR SALONU DAHA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir