Üner ve Sporseverler “Herkes İçin Spor ve Sağlık” Diyerek Yürüdü

Çatalca’da spor ve sağlıklı yaşam konusuna büyük önem veren Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, yine bu konuda farkındalık yaratacak bir etkinlik olan doğa yürüyüşüne vatandaşlarla birlikte katıldı.

Çatalca’da 23-30 Eylül Avrupa Spor Haftası nedeniyle, “Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri” sloganıyla Çatalca Kültür ve Turizm Derneği organizasyonunda, İlçe Kaymakamlığı, Belediye ve ilgili kurumlar işbirliğinde doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Belediye Spor Eğitmenleri, Turizm Derneği Başkanı ve Meclis Üyesi Ahmet Rasim Yücel, dernek üyeleri, spor kulüpleri ile sporsever vatandaşların katılımıyla gerçekleşen etkinlik saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanından hareketle başladı.

Muhteşem Çatalca Manzaraları Eşliğinde Yürüyüş

Kaleiçi Mahallesi istikametinde devam eden yürüyüş muhteşem Çatalca manzaraları eşliğinde ilçeyi gözler önüne seren Çatalca Tepesine kadar devam etti. Yürüyüş Kafilesi, Kiptaş Konutları’ndan devam ederek varış noktası olan Cumhuriyet Meydanına geri döndü.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, yürüyüş esnasında yaptığı açıklamada; her yaştan vatandaşımızın spor yapmasının öncelikle sağlığımız adına önemini vurgulayarak, “23-30 Eylül Avrupa Spor Haftası nedeniyle ilçemizde böyle bir organizasyon düzenlenmesi, farklı spor aktivitelerinin yapılması çok önemli. Bu tür etkinliklerle sporun daima hayatımızda olması adına farkındalık oluşturabiliyoruz. Spor yapmak, hareket etmek sağlığımız için de büyük önem taşıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Avrupa Delegasyonu tarafından hazırlanan ve çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan vatandaşımızı bir araya getirerek hareket bilincini arttıran bu önemli projeye katkı sunan Kültür ve Turizm Derneğimize ve yürüyüşe katılım gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Yürüyüşün merkezde gerçekleşen kısımlarında karşılaştığı vatandaşlarla sohbet eden Başkan Mesut Üner’e çocukların ilgisi de yoğun oldu. “Başkan Amca “ sözleriyle yanına koşan çocuklarla ilgilenen Belediye Başkanı Mesut Üner, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

Başkan Mesut Üner “Gençlerimizle Gurur Duyuyorum”

Sıradakini Oku

ÜNER “BU MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir