Kürtler yahudileşir mi?

ABD-İsrail ortak yapımı IŞİD terör örgütü, 4 Temmuz’da Musul’un Telafer ilçesinde erkek, kadın ve çocuk 200 Türkmen’i katletti. Kuzey Irak’ta Türkmenlere yapılan bu soykırım ilk değil; Irak’ı işgal ettikleri 2003’ten beri ABD uçakları birçok kez Türkmenlerin yaşadığı Telafer’i, Tuzhurmatu’yu da bombalamıştı.  ABD’nin hedefi; mezhep kışkırtıcılığı ve etnik temizlik ile Türkmenleri, Arapları petrol bölgesinden söküp atmak ve Büyük İsrail’i kurmak… (1)

IŞİD terör örgütü, ortaya çıktığı andan itibaren Barzani’ye sürekli toprak kazandırdı: her girdiği bölgede Türkmenleri ve Arapları katletti, göçe zorladı. Sonra bölgeyi boşaltırken yerini Peşmerge veya PKK-YPG’ye bıraktı;Haseke, Kobani, Tel Abyad vd. Ve şimdi de Kerkük…

Türkmen nüfusunu katliamlarla, sürgünlerle azaltan –AKP’nin desteğiyle bugünlere gelen-Barzani, 25 Eylül’de Türkmen kenti Kerkük’te bağımsızlık referandumuna gidiyor.

Bugüne kadar ABD-CIA-İsrail-MOSSAD terör çetesinin Barzani’yi destekleme nedenleri:

1.Barzani’nin Yahudi olması.

2.Fırat ve Dicle’nin suları,

3.Bölgenin zengin petrol yatakları.

MOSSAD, 1958’den beri Barzani’nin yanındadır. Bugün de Peşmergelerin başında MOSSAD subayları bulunmaktadır.

Los Angeles’teki Californiya Üniversitesi’nde (UCLA) görev yapan Kürt Yahudi’si Prof. Yona Sabar, kaleme aldığı kitabında Barzani Ailesi’nin, Kürt Yahudi’si olduğunu ve ailenin pek çok haham yetiştirdiğini yazmıştır. (2)

Prof. Yona Sabar‘ın kitabında Barzani ailesi ile ilgili diğer bilgiler de şöyle: “16. ve 17. yüzyılda Musul, Kerkük ve Erbil’in en ünlü ailesi Barzanilerdi ve bu aileye mensup hahamların kurduğu Yahudi eğitim kurumları büyük bir itibara sahipti. Ortadoğu’nun muhtelif ülkelerinden buraya öğrenci akını oluyordu. Haham Nathanel Barzani, çok zengin bir kütüphaneye sahipti. Bu kitaplar, yine haham olan oğlu Samuel Barzani‘ye miras kalmıştı. İlk kadın haham Asenath Barzani de, Samuel Barzani‘nin kızıydı…”

Osmanlı arşivindeki bir belge 1856 yılında Sallum Barzani isimli bir hahamın, Musul’dan Selanik’e, oradan da Hahambaşılığın özel ricası ile Kudüs’e sürgün edildiğini gösteriyor.

Mesleği yalnızca yazarlık olan Kevin Brook “TheGebetic Bands Between KurdsandJews” adlı,2001 yılında yazdığı kitabında, “Kürtler ile Yahudilerin akraba olduğunu…” belirtiyor…! Kürtleri, Yahudi olduklarına inandırmak ve kabul ettirmek için yapılmış algı operasyonlarından biri…! Yerseniz…!

Bugün, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde Türkmenlere, Araplara yapılan katliamlar ve sürgünler İsrail devleti kurulurken Filistinlilere uygulanan soykırım politikalarının devamıdır. Bugün tek fark, İsrail askerleri yerine El Kaide, IŞİD ve Peşmergelerin maşa olarak kullanılmasıdır.

1896’da Yahudi Dr. ThedorHerzl, Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi devleti kurmayı amaçlayan aşırı dinci, ırkçı, milliyetçi ve faşist bir hareket olan Siyonizm’i başlattı. Siyonist Yahudiler, İngiltere ve ABD’nin destekleriyle; terörist eylemlerle, işgallerle ve soykırıma dönüşen kanlı katliamlarla Filistin’in yerli halkı Müslüman Arapların topraklarını ele geçirip 1948 yılında İsrail devletini kurdular.

Siyonistlerin Filistin topraklarındaki katliamlarına bir örnek; Arap kasabası Deyr Yasin’de yapmış olduklarıdır. Bu kasaba halkı çevresindeki Yahudilerle barış içinde yaşıyor, Arap çetelerini bile geri püskürtüyordu. 9 Nisan 1948 günü, barış içindeki bu kasabaya, Siyonist terörist çeteler saldırdılar, kasabalıların neredeyse tamamını öldürdüler; 254 erkek, kadın ve çocuğu katlettiler ve öldürmedikleri birkaç kasabalıyı Kudüs’ün caddelerinde tutsaklar olarak dolaştırdılar. Bu katliama Yahudi topluluğun büyük çoğunluğu bile tepki gösterip, Ürdün Kralı Abdullah’tan özür dilediler. Ancak, bugün Filistin diye bir bölgeden ve Filistin halkından söz etmek hemen hemen mümkün değildir.

Aşırı dinci, ırkçı, faşist Siyonistler Tevrat’ta geçen “Nil’den Fırat’a kadar olan toprakları size vaat ettim” davasının peşindedirler. Barzani, Kürdistan derken Yahudilere vaat edildiğine inandığı topraklar (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep)  üzerinde, BOP projesi ile “Büyük İsrail” peşindedir.

Kürt kardeşlerimizin, Yahudi Barzani’nin, Kürdistan’ı mı yoksa Büyük İsrail’i mi kuracağına ve bunun sonucunda Yahudiliği kabul edip etmeyeceklerine düşünüp, karar vermelerinin zamanıdır.

(1) “Erdoğan’ın sahiplendiği Büyük Ortadoğu Projesi MOSSAD’ın planıdır.” Arslan Bulut – 02, 23 Haziran 2004 – Yeniçağ Gazetesi

(2) http://www.hurriyet.com.tr/barzani-ailesinin-yahudi-oldugu-ortaya-cikti-128488

 

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

18. Çatalca Erguvan Festivali değerlendirme toplantısı yapıldı

Sıradakini Oku

Girgin; İşimiz gücümüz Çatalca

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir