Çatalca’da Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Rüzgarı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca’nın köylerini ziyaret etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Çatalca ziyaretlerine CHP İlçe Başkanlığı’yla başladı. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, daha sonra AK Partili Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’i makamında ziyaret etti.

AK PARTİLİ ÇATALCA BELEDİYESİ’NE ZİYARET
İmamoğlu, ziyaret sonrası, “Çatalca belediye başkanına hayırlı olsun diyerek ilçe gezimize devam edeceğiz. Daha önce de dediğim gibi, hangi ilçeye gidersek gidelim o ilçenin belediye başkanına, gittiğimiz mahallenin muhtarına ‘Merhaba’ demeyi kendimize felsefe edindik. Genel Başkan’ım da ‘Madem Çatalca’ya gidiyoruz belediye başkanına hayırlı olsun diyelim’ dedi. Mesut Başkan’ımıza başarılar diliyoruz. Seçim bitti hizmet başladı” açıklamasında bulundu. Başkan Üner de ziyaretleri nedeniyle, heyete teşekkür etti.

İMAMOĞLU: ”KİLO VEREMEDİM; ALMADIM DA”
Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu daha sonra Kestanelik Mahallesi’ne geçerek, vatandaşlarla köy kahvesinde buluştu. Heyete burada, börek ve ayran ikram edildi. İmamoğlu, ”Genel Başkanım, isterseniz gazetecilere ikram edelim, yerken soru soramazlar, kaçıp gideriz” esprisi eşliğinde böreği kendi elleriyle gazetecilere ikram etti. Gazeteciler de İmamoğlu’na, ”Bu maratonda kilo verebildiniz mi” sorusunu yöneltti. İmamoğlu, bu soruya, ”Genel Başkanım, kilo veremedim ama almadım da. Çünkü çok az hareket edebildik. Daha çok otobüsle gezdik ve biraz da tatma konusunda mecbur kaldık. Almamak da başarı” yanıtını verdi. Burada Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na manda yoğurdu hediye edildi.

KILIÇDAROĞLU: ”SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”
Heyetin bir sonraki durağı, Örencik Mahallesi oldu. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi altında kısa birer konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, ”Seçimden önce buraya gelmiştim. Size söz vermiştim, ‘Seçimi kazanacağız ve Ekrem İmamoğlu ile birlikte buraya geleceğiz’ diye. Sözümüzü tuttuk. Sizin belediye başkanınız, sizin diyorum, size ait diyorum, bundan sonra size en güzel hizmeti sunacak, ben inanıyorum. Her şey çok güzel oldu ama daha da olacak” diyerek sözü İmamoğlu’na bıraktı.
İmamoğlu da şunları söyledi: ”Çok memnun ve mutlu olduğumu söyleyeyim. Bizi çok sıcak karşıladınız, teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımız, seçimden sonra İstanbul’a ilk ziyaretini yaptı. Bugün beni ziyaret ettiler. Onur duydum. ‘Bir sorumluluğum daha var. Söz verdim, Çatalca’ya gidiyoruz’ dedi ve sizin yanınıza geldik. Bu coğrafya, İstanbul’un en güzel yerlerinden birisi. Hep birlikte bu bölgeyi, İstanbul’un cennet gibi köşelerinden biri yapmamız lazım. Sizlere nitelikli hizmetleri ulaştırmamız lazım. Muhtarımızın hazırladığı listeyi aldık. Sizlerle konuşacağız, sorunlarınıza çözüm bulmaya çalışacağız. Bundan hiç kuşku duymayın. Sizden habersiz işler çeviren, sizden habersiz kararlar alan bir yönetim olmayacağız. Sizin sıcaklığınız ve enerjiniz, bizim enerjimiz arttırıyor. İyi ki varsınız. Daha görevimizin 7. günündeyiz. Allah mahcup etmesin. Bana dua edin ve yardımcı olun.

ŞİFALI SUDAN İÇTİLER
Heyetin üçüncü durağı Ormanlı Köyü oldu. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, burada da vatandaşlarla köy kahvesinde bir araya geldi. Ardından heyetin önü, yol üzerindeki Karacaköy Mahallesi üzerinde sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlar tarafından kesildi. Davul-klarnet eşliğinde İzmir Marşı çalınırken, vatandaşlar İmamoğlu ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. CHP Genel Başkanı ve İBB Başkanı, 5’nci durak olan Karamandere ziyaretine, köy meydanında akan şifalı sudan içerek başladı.
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, köy sakini kadınların hazırladığı yiyeceklerden tattı. Heyetin 6’ncı ve son durağı, Aydınlar Mahallesi oldu. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, mahalle statüsüne geçirilen köylülerle uzun süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, vatandaşların sevgi gösterileri altında Çatalca ziyaretini noktaladı.

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

Kayseri kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Sıradakini Oku

Çocuklar Spora Doyacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir