BAŞKAN ÜNER NEZİHA TEYZENİN DURUMUNA KAYITSIZ KALMADI

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Neziha Teyzenin durumuna kayıtsız kalmadı. Yıllardır yol kenarında evde yaptığı ürünleri satmaya çalışan Neziha Teyze artık Başkan Mesut Üner’in talimatıyla Belediye ekiplerinin kendisine hazırladığı stantta satış yapabilecek.

Bazı hayatlar örnek alınacak hikâyelerle dolu. Konya’da doğup büyüyen ve erken yaşında eşini kaybederek çocuklarını yetiştirmek için halı dokumaktan örgü örmeye birçok işi yapan Neziha Ateş, 4 yıldır Çatalca’da yine geçim mücadelesi veriyordu. 70 yaşındaki Neziha Teyze her türlü tehlikeyi göze alarak yol kenarlarında bazen bahçesinde yetiştirdiği ürünleri bazen de bin bir emekle yaptığı el işi ürünleri, turşuları, reçelleri satmaya çalışıyordu.

Neziha Teyze Artık Birbirinden Lezzetli El Emeği Ürünlerini Stantta Satacak

“Çocuklarımı yetiştirdim, şimdi tek isteğim 2 torunumun da üniversiteyi bitirerek bir iş sahibi olmaları” diyen vefakar Neziha Teyze’yi gören Başkan Mesut Üner,  hemen gerekli talimatları vererek Çatalca’nın girişine bir satış standı hazırlattı. Hazırlıkları tamamlanan standa yerleşen Neziha Teyzeyi Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel ile birlikte ziyaret etti.

Başkan Mesut Üner’in, “Neziha Teyzemizin bu yaşında yollarda olmasına kayıtsız kalamazdık. Çalışmak istediğini belirtti bizlere. Evde kendi ürettiği ürünleri, ördüğü örgü işlerini satabileceği bir stant hazırladık. Bundan sonra yazın sıcaktan, kışın soğuktan etkilenmeyecek ve tehlike içerisinde olmayacak. Bizlerde artık her zaman onun yanındayız” sözleriyle hayırlı ve bol kazançlar dilediği Neziha Teyze, Başkan Mesut Üner’e teşekkür etti. Neziha Teyze duygu dolu konuşmasında,  “Başta Başkanımız Mesut Üner olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bugün gerçekten çok mutluyum. Allah’ım beni iyilerle karşılaştırdı çok şükür ve sizler bana yardım ettiniz. Torunlarımı okutmasam ben bu yaşımda artık bu işleri yapmazdım ama mecburum. Allah bin kere razı olsun” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

ÇATALCA BELEDİYESİ 500. BEBEĞE ‘HOŞ GELDİN’ DEDİ

Sıradakini Oku

ÇATALCA’YA MİMARİ BAKIŞ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir