ÜNER “TARIM ARAZİLERİMİZE BİZDEN ÖNCE YAPILMIŞ KAÇAK YAPILARI YIKIYORUZ”

Trakya Birlik – S.S. 774 Sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin Nazım Özbay Kültür Merkezinde düzenlenen Olağan Genel Kongresi yapıldı. Genel Kurula Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Çatalca Ziraat Odası Başkanı Seyit Çetin, Büyükçekmece Ziraat Odası Başkanı Sezgin Erçağ, Çatalca Tarım Kredi Başkanı Adnan Üner, Çatalca Tarım Kredi Müdürü Ömer Köseoğlu ve kooperatif ortakları katıldı.

Divan Kurulu Başkanlığına Ceyhun Koç’un Divan Kurulu Katip üyeliklerine Gökhan Göl ve Olcay Güvenci’nin seçildiği genel Kurul Kooperatif Başkanı Seyfettin Üner’in konuşması ile açıldı. Başkan Seyfettin Üner katılımları için protokole ve ortaklarına teşekkür ederek genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

Trakya Birlik Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin Olağan Genel Kongresine katılan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, ilçede hayata geçirilen projeler ve tarıma destek çalışmaları ile Çatalca’yı tarım üssü haline getirmek için yapacağı büyük projeleri çiftçiler ile paylaştı.

Çatalca’mıza Siyaset Üstü Bir Anlayışla Hizmet Ediyoruz

Konuşmasına Çatalca’da siyaset üstü bir anlayışla çalışma yaptığını belirterek başlayan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, süregelen sorunların çözümü için birçok projeyi hayata geçirdiğini ifade etti. Başkan Mesut Üner konuşmasında; “Her zaman söylediğim gibi amacımız sadece Çatalca’mıza en iyi hizmeti yapmak, vatandaşlarımızı en iyi hizmetlerle buluşturmak. Bizim yapımına başladığımız projeler gerçekten ilçemizin ihtiyaç duyduğu, beklediği çalışmalar. Çatalca’mız artık gelişiyor, büyüyor. Çatalca’mıza, meydanımızın ismine yakışan yepyeni bir Cumhuriyet Meydanı yapıyoruz, gençlerimizin kadınlarımızın sosyal aktivite yapabilecekleri bir alan yoktu ilçemizde. Vatandaşlarımız istedi biz yapıyoruz. Millet Bahçemiz ilçemizin sosyal yaşam alanı olacak. Gençlerimiz gidecek yer olmadığı için başka ilçelere gitmeyecek artık. Kadınlarımızın çocuklarıyla rahatça gidebilecekleri, yürüyüş yapabilecekleri, çocuklarımızın oyun parklarında oynayabilecekleri, havuzlarıyla, göletleriyle, bisiklet yollarıyla ilçemizin büyük bir eksikliğini giderecek. Otopark sorunumuzu tamamen ortadan kaldırıyoruz. Cumhuriyet Meydanımızın altına 300 araçlık otopark, vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın daha modern ve rahat ortamda alışveriş yapabilmeleri için kapalı pazar alanımızı yapıyoruz. Kapalı pazar önemli bir ihtiyaçtı, sokak aralarında kurulan pazar herhangi bir yangın, hastalık gibi sorunda büyük sıkıntı yaratabilecek durumda. Bu konuyu ivedilikle çözmek için hemen çalışma başlattık. Kapalı Pazar alanımızda çalışmalar hızla yapılıyor. Aynı alanda yine 1300 araçlık bir otopark yapıyoruz. Yine ilçemizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan yüzme havuzumuzu tamamladık, aynı alana kapsamlı bir spor adası yapıyoruz” sözlerine yer verdi.

Üner, “Çiftçilerimizin, üreticilerimizin her zaman yanındayız”

Belediye Başkanı Mesut Üner sözlerinin devamında çiftçilere yeni projelerin müjdesini vererek bilgilendirmede bulundu. Başkan Mesut Üner, “Çatalca’mız İstanbul’un en bereketli topraklara sahip ve tarımsal faaliyetlerin oldukça fazla yapıldığı ilçelerinden birisi. Bizlerde çiftçilerimizin, üreticilerimizin her zaman yanındayız. Tarım arazilerimize bizden önce yapılmış kaçak yapıları yıkıyoruz. Çatalca’mızı tarım üssü yapmamız gerektiğine inanıyorum. Destek çalışmalarımızın yanı sıra hazırladığımız önemli projelerimiz var. Pandemi döneminde dünya genelinde tarımın önemi bir kez daha gözler önüne serildi. Çatalca’mızda büyük kapsamlı bir Süt Entegre Tesisi ve tüm çiftçilerimizin faydalanabileceği sertifikalı tohum için Selektör kurmak adına önemli adımlar attık. Yine bu yıl Bahşayiş Mahallemizi pilot bölge seçerek belediyemizin mülklerine 300 dönüm ayçiçek ekeceğiz ve elde edeceğimiz ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtacağımız bir projeye başladık. Alın teri ve emeğiyle üreten siz değerli çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

DÖKÜM OYUNUNU MUHTAR BOZDU!

Sıradakini Oku

ŞEHİT AİLELERİNE ANLAMLI ZİYARET

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir