Kara: “Mülteci kampı yerine okul, hastane yatırımları istiyoruz”

 

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Binkılıç’ta yapılması düşünülen Mülteci Geri Gönderme Merkezi için inşaat çalışmalarının başlatıldığı haberini alır almaz soluğu Binkılıç’ta aldı.

Cuma günü gerçekleşen Meclis toplantısının ardından Mülteci Geri Gönderme Merkezi çalışmaları kapsamında Binkılıç Mahallesi’nde izinsiz yıkım gerçekleştirdikleri tespit edilen ekiplerin yanına gelen Belediye Başkanı Cem Kara, yıkım izni olmadığını ifade ederek iş makineleriyle alana giren ekiplerin alandan çıkmasını istedi.

Başkan Cem Kara aynı anda zabıta başta olmak üzere diğer ekiplerine de talimat vererek, izinsiz yıkıma başlayan firma ile ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatılması talimatını verdi. Başkan Cem Kara’nın bu girişimi sonrası söz konusu alanda yıkım çalışmaları durdurularak iş makineleri bölgeden çıkartıldı.

 

Binkılıç Mülteci Kampı İstemiyorsa Yapılmamalıdır

Yıllar önce Jandarma binası olarak hizmet veren ve hemen bitişiğinde Halk Eğitim Merkezi ve hastane amaçlı yapılan binaların duvarlarının yıkımı sonrasında Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve beraberindeki CHP Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök, CHP ve MHP’li Çatalca Belediye Meclis Üyeleri, Binkılıç Atatürk Mahalle Muhtarı Hayrettin Elma, Fatih Mahalle Muhtarı Abdullah Ergin ve Binkılıç halkı binaların bulunduğu alanda bir araya geldiler.

Burada Binkılıç halkına açıklama yapan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, “Biz Mülteci Geri Gönderme Merkezi, Mülteci Kampı ve buna benzer yatırımların ilçemize yapılmasını istemiyoruz. İlçemizin huzur içerisinde yaşamına devam etmesi için okullar istiyoruz, hastaneler istiyoruz, rehabilitasyon merkezleri yapılsın istiyoruz. Geçen gün kadınlarımız geldi. Binkılıç’ta kararlı biz de kararlıyız. İstanbul Valimize söyledik, bizim bir ilçemiz var, geri gönderme merkezini bizim ilçemiz hariç istediğiniz yere yapın. Biz ilçemizde bu tesisi istemiyoruz. Binkılıç halkının da böyle düşündüğünü biliyorum. Binkılıç bunu istemiyorsa, bu yapılmamalıdır. Burada yıllardır Halk Eğitim Merkezi binası, hastane inşaatı boş duruyor.” dedi.

MÜLTECİ KAMPI1

İş Makineleri Çıkartıldı

Daha sonra binaların çevresindeki duvarların yıkımı için gelen firma yetkilileri ile görüşen Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, herhangi bir yıkım izni olmayan firmanın çalışmalarını durdurarak, zabıt tutturdu. Çalışmaların durmasının ardından ise yıkım çalışmaları için getirilen iş makineleri de alanın dışına çıkartıldı.

 

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

Köy Efsaneleriyle Tarih Yazılıyor

Sıradakini Oku

19 Eylül Gaziler Günü’nde Gazilerimiz Anıldı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir