Jandarma Kaçak Hafriyata Suçüstü Yaptı

Çatalca İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Muratbey Jandarma Karakolu Bahşayış Mahallesinde kaçak döküm yapan hafriyat kamyonlarını yakaladı.

Gazetemizde “Utanmasalar hafriyatı demir yoluna dökecekler” başlıklı haberimizle konuyu gündeme taşımıştık. Vatandaşlar gazetemize açıklamalarda bulunarak, “Utanmasalar hafriyatı demir yolunun üzerine dökecekler. Bize gelince İSKİ koruma havzası diyorlar ama birileri güpegündüz yüzlerce kamyon kaçak hafriyat toprağı döküyor. Ne hikmetse bir yetkili dahi burayı görmedi. Buradan birilerine göz mü yumuluyor? Burada hem hazine hem de vatandaşın arazisine döküm yapılmış. Buraya hafriyat toprağı dökenler haksız kazanç elde etmişler. Bu yapılan yanlarına kâr mı kalacak? Bizler kendi bahçemize toprak döksek veya bir duvar örsek yetkililer hemen ceza kesiyor ve yıkıyorlar. Devletin gücü garibana mı yetiyor? Yetkililer, kaçak yolla dökülen hafriyat toprağını kaldırtabilecekler mi? Hep birlikte göreceğiz” diyerek tepkilerini dile getirmişlerdi.

Jandarma suçüstü yakaladı

Çatalca İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Muratbey Jandarma Karakolu kaçak döküm yaparak çevreyi, doğayı kirleten ve yollara dökerek insan hayatını hiçe sayan kaçak hafriyat dökümü yapanları suçüstü yakalayarak işlem yaptı. Kaçak hafriyat döken 11 kişi hakkında yasal işlem yapıldı ve bir kişi de mahkeme tarafından tutuklandı.

Haber: Zafer Kara

 

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

Geri Dönüşüm ile Şehirde ve Sanayide Tarım Yapılabilir

Sıradakini Oku

Çatalca’da En Acil Çözülmesi Gereken Sorun Elektrik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir