Engelli Gençler Çakı Gibi Asker Oldu

Çatalca’da, 1 günlüğüne askerlik yapan bedensel ve zihinsel engelli 18 genç, asker olmanın mutluluğunu yaşadı. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara gençlerin bu önemli gününde yanlarında oldu.

 

Engelliler Haftası kapsamında 18 engelliye Gökçeali Levazım Birliği’nde, askeri eğitim verildi. Asker selamı verme ve hazır kıta öğretilen engellilere, silahlar tanıtıldı. Temel askerlik, talim ve rütbe eğitimi alan gençlere, eğitimin ardından yemin töreni düzenlendi. Engelli gençler, askeri kıyafetleriyle Türk bayrağı ve silahın bulunduğu masaya ellerini koyarak yemin etti.

Düzenlenen yemin törenine Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Garnizon Komutanı İkmal Albay Abdulvahap Bozkurt, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Çatalca İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kadir Duvan, Çatalca İlçe Emniyet Müdürü Bülent Çelik, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saçak, Gökçeali Mahalle Muhtarı Ahmet Çiftçi, Türk Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şah İsmail Atak ve engelli vatandaşların aileleri katıldı.

 

“Her Türk asker doğar”

Engelli gençlerin askerlik sevincini paylaşarak onlarla sohbet edip aynı karavanadan yemek yiyen Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, yemin töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün burada olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bu organizasyonu düzenleyen çok değerli albayıma ve komutanlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Engelli olmak, bu kardeşlerimizin ya da ailelerinin bir ayıbı değil. Hepimiz her an engelli olabiliriz. Önemli olan onların hepimizin, toplumun bir parçası olduğunu bilmemizdir. Bugün de engelli kardeşlerimiz vatani görevlerini yerine getiriyorlar. Biliyoruz ki Her Türk asker doğar ve bu ordu var oldukça, bu gençlerimiz, bu askerlerimiz var oldukça ülkemiz üzerinde hiç kimse emellerini gerçekleştiremeyecektir. Yaşasın Türk Ordusu, yaşasın Mehmetçik. Hepinizin heyecanını paylaşıyorum. İyi ki her yıl bu organizasyonlar yapılıyor, biz hep birlikte burada bir kez daha buluşuyoruz. Hepinize hayırlı teskereler diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Haberi paylaşın:

Öncekini Oku

Ermeni Soykırım Yalanının Bayraktarı Kılıçdaroğlu…!

Sıradakini Oku

Orta Asya Türk Kültür ve İnancının Devamı: Hıdırellez

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir